Ako na víza do Azerbajdžanu

Dátum pridania: 13.04.2019
Praktické informácie:
Azerbajdžan Azerbajdžan
Baku

Hlavné mesto

Azerbajdžanský manat (AZN)

Mena používaná v krajine

Typ CTyp C
Typ FTyp F

Využívané typy zásuviek

Na návštevu Azerbajdžanu potrebujú občania Slovenskej Republiky víza. Podrobné informácie ako ich získať nájdete v článku pod týmto odkazom.

Cestovný dokument, víza

Azerbajdžánština

Úradný jazyk

Chystáte sa na výlet do Azerbajdžanu, potom nezabudnite, že na jeho návštevu budete potrebovať víza. Donedávna sa tieto víza vybavovali celkom zložito a k ich získaniu ste potrebovali napríklad aj pozývací list, resp. potvrdenie z hotela o ubytovaní aj s pečiatkou a museli ste navštíviť azerbajdžanskú ambasádu vo Viedni.

Dnes sa tieto víza vybavuje oveľa jednoduchšie. Od roku 2017 totiž Azerbajdžan zaviedol elektronické víza. Víza si teda dnes jednoducho vyklikáte aj sami.

 

Kde vybaviť azerbajdžanské víza

Víza si vybavíme online cez oficiálnu stránku: https://evisa.gov.az/en/. Na stránke si môžete vybaviť individuálne alebo skupinové víza, príp. víza pre celú rodinu (maximum 10 osôb).

 

Ako dlho trvá udelenie víz?

  • Štandardné víza by mali byť spracované do troch pracovných dní
  • Urgentné víza do troch hodín

 

Čo  budeme potrebovať k vybaveniu víz do Azerbajdžanu?

Na vybavenie elektronických víz budeme potrebovať:

  • Vyplnený elektronický formulár
  • Sken pasu
  • Adresu ubytovania v Azerbajdžane
  • Zaplatiť poplatok za spracovanie víz 20 usd + 3 usd poplatok (v prípade urgentných víz je poplatok 20 usd + 30 usd)

Platnosť víz je 90 dní pričom dĺžka  pobytu nesmie preshiahnúť 30 dní. Platnosť pasu musí byť minimálne tri mesiace po dátume expirácie víz.

 

Ako teda vyzerá celý proces?

Na stránke https://evisa.gov.az/en/ klikneme na Application a v prvom kroku vyplníme krajinu pôvodu, čiže Slovensko. V ďalšom kroku vyplníme dôvod návštevy, či požadujeme štandardné alebo urgentné víza a dátumy príchodu a odchodu do krajiny. Na ďalšej stránke už len doplníme informácie o sebe, nahráme sken pasu a doplníte adresu ubytovania v Azerbajdžane. Po skontrolovaní všetkých údajov prejdeme k platbe.

Platba môže byť uhradená platobnými kartami Visa alebo Mastercard a karta nemusí byť na meno žiadateľa. V prípade štandardných víz, teda víza obdržíte na email do troch pracovných dní. Tieto víza si treba vytlačiť a zobrať so sebou, nestačí ich mať v elektronickej podobe.