Pár faktov o nás :)

Od februára 2011 po dnes sa nám podarilo navštíviť viac ako 80 krajín a všetky obývané kontinenty a aj absolvovať cestu okolo sveta
Úspešne sme absolvovali viac ako 220 letov
Najdlhší let: Sydney - San Francisco 13 hodín a 35 minút / 11 946 km
Najkratší let: Lanzarote - Gran Canaria 40 minút / 208 km
Mimo Slovenska sme strávili niečo viac ako 500 nocí. Užili sme si spánok na letiskách, v autách, stanoch, u miestnych, v prenájmoch, hosteloch, penziónoch a hoteloch.
Na naších roadtripoch v Kanade, USA ale aj napríklad na Islande alebo v Austrálii sme najazdili viac ako 30 000 km.
Cestovanie autobusom alebo vlakom na dlhé trasy nepatrí medzi naše obľúbené a tak ich využívame väčšinou na tie kratšie presuny.
Ešte pár zaujímavostí:
Platili sme 50 rôznymi svetomými menami
Najvýchodnejšie navštívené miesto: Tokyo, Japonsko. Najzápadnejšie: Vancouver Island, Kanada. Najjužnejšie: Buenos Aires, Argentína. Najsevernejšie: Akureyri, Island.
Všetky pečiatky sa už nezmestili do jedného pasu, ešteže ich na Slovensku môžeme mať aj viacej :)
Krajiny označené tmavomodrou sa nám už podarilo navštíviť. Na svetlomodré sa ešte len chystáme :)

O nás

Vitajte na našej stránke! Sme slovenská dvojica, Dominika a Ján, ktorá si zamilovala cestovanie. Naša prvá spoločná cesta viedla pred peknými pár rokmi do švédskeho Štokholmu. Odvtedy nepretržite cestujeme a objavujeme ďalšie a ďalšie miesta a momentálne sme spolu navštívili už viac ako 70 krajín. Okrem toho sme ale úplne normálni mladí ľudia, ktorí ako väčšina chodia do práce (bez toho by bohužiaľ nebolo za čo cestovať), radi športujeme a turistikujeme alebo zájdeme s priateľmi na pohár vínka.


O stránke

Obaja milujeme cestovanie a spoznávanie nových miest a kultúr a veríme, že cestovať môže každý bez ohľadu na vek alebo finančnú situáciu, či vie jazyky alebo nie. A tak vznikol nápad podeliť sa s našimi skúsenosťami, zážitkami, fotografiami aj s vami ostatnými, ktorí možno tiež radi cestujete alebo sa ešte len chystáte niekam vyraziť, ale presne neviete ako na to, kedy alebo kam sa vydať, a tým vám pomôcť splniť aj vaše cestovateľské sny. Môžete si tu prečítať naše príbehy a zážitky z ciest, tipy a triky ako cestovať lacno a pohodlne, pozrieť fotografie alebo sa poradiť ohľadom cestovania, prípadne naše stránky zdieľať medzi svojich známych, ktorým by mohla pomôcť.


Kontakt, spolupráca

Budeme radi ak nám k článkom pridáte komentár alebo vašu skúsenosť, a tým tiež obohatíte túto stránku. Tiež budeme radi, ak sa s nami podelíte o nejaké postrehy a nápady, čo by ste radi na stránke videli, alebo ako by ste ju zdokonalili. Keď práve máme nejaký voľný čas a nie sme niekde na cestách, na jej vývoji stále pracujeme. Ak teda máte nejaké otázky, pripomienky, postrehy, vaše tipy, ponuky spolupráce, podpory alebo chcete len tak pokecať či už o cestovaní alebo čokoľvek inom, smelo nás kontaktujte či už cez facebookovú skupinu, stránku, twitter alebo cez email tututraveleu@gmail.com.

Dúfame, že sa Vám naša stránka bude páčiť.

Trošku čísel
Absolvované 164 letov
V kilometroch 400 506 km
V časovom vyjadrení 587 hodín vo vzduchu
Vo vzdialenosti 10x okolo sveta
Alebo 1.04x vzdialenosť k mesiacu
A stále pokračujeme!