Trip Report – Qatar Airways Business Class

máj 2017
Brusel – Doha – Tokio – Doha – Brusel, Qatar Airways – 622 eur / osoba / Business Class
British Airways lounge, Brussels Airport
Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge, Doha Airport
ANA Lounge, Tokio Narita Airport
Business Class Arrivals Lounges, Doha Airport
Praktické informácie:
Japonsko Japonsko,
Katar Katar
Japonsko: Tokio
Katar: Dauhá

Hlavné mesto

Japonsko: Japonský jen (JPY)
Katar: Katarský riál (QAR)

Mena používaná v krajine

Japonsko:
Typ ATyp A
Typ BTyp B
Katar:
Typ DTyp D
Typ GTyp G

Využívané typy zásuviek

Japonsko: +7 hodín oproti Slovensku
Katar: +1 hodina oproti slovenskému letnému času, +2 hodiny oproti slovenskému zimnmu času

Časový posun

Japonsko: Na návštevu Japonska kratšiu ako 90 dní je potrebný platný cestovný pas.

Cestovný dokument, víza

Japonsko: Najlepší čas na návštevu Japonska je jar - od marca do mája, kedy kvitnú čerešne a jeseň od septembra do novembra, kedy sa krajina sfarbí do žlta a červena. Teploty v tomto období sú na väčšine územia veľmi príjemné a je najmenšia pravdepodobnosť zrážok. Leto je veľmi horúce a veľmi vlhké. Od decembra do februára trvá zima, ktorá je chladná a vlhká, ale môže to byť dobré obdobie na návštevu ak chcete vidieť Japonsko pod pokrievkou snehu.
Katar: Najlepší čas na návštevu Kataru je od novembra do apríla, kedy sú teploty príjemnejšie ako v lete. V lete od mája do októbra môžu teploty vystúpiť až do 50°C. Pokiaľ sa chcete aj kúpať v mori, pre návštevu zvoľte marec a apríla lebo otóber a november.

Cestovné obdobie

Japonsko: Japončina
Katar: Arabčina

Úradný jazyk

Samozrejme ako každý milovník lietadiel a lietania aj my sme vždy chceli aspoň raz letieť biznis triedou. No bohužiaľ nepatríme k tým, ktorí si môžu kúpiť business letenku v plnej cene za svoje, rovnako nelietame z práce na služobné cesty, a tak nám let nepreplatí ani firma a nalietať dosť míľ potrebných na upgrade sa nám tiež nikdy nepodarilo.

Ak ani vy nespĺňate tieto podmienky viete, že letieť biznis triedou nie je úplne jednoduché. Ostáva len čakať, že bude lietadlo overbooknuté a šťastie sa usmeje práve na nás a upgrade dostaneme zadarmo alebo čakať na nejaké chybne nacenené letenky v biznis triede.  

A práve tú poslednú možnosť sa nám podarilo využiť niekoľkokrát. No nie vždy to pre nás dopadlo úspešne. Prvýkrát sa nám podarilo kúpiť letenky v Business triede z Londýna do Buenos Aires za 150 eur. Samozrejme, že to je extrémne nízka cena, a tak letecká spoločnosť po pár hodinách tieto letenky zrušila.

Druhýkrát sa nám podarilo kúpiť letenky v Business triede z Osla do Seattlu. Vtedy to našťastie dopadlo úspešne a cestu tam sme aj preleteli. Cesta späť nám ale nakoniec nevyhovovala, a tak sme ju nechali prepadnúť.

No a potom prišla chyba v cene u Qatar Airways a letenky z Bruselu do Tokia sa dali kúpiť za 622 eur. Normálna cena tých leteniek bola 2800 eur, a tak sme ani chvíľu neváhali a rezervovali to.

 

Najprv sa pozrime, čo ponúka Business Class na rozdiel od Economy?

Ak nerátame krátke lety, napríklad v rámci Európy, kde nebýva stále plnohodnotná Business Class, ale diaľkové lety, rozdielov je dosť.

Prioritné odbavenie (check in) – určite ste si už všimli, že pri odbavovaní letov majú letecké spoločnosti samostatné prepážky na odbavenie pasažierov v Business Class. Nemusíte teda čakať v rade s ostatnými pasažiermi, ale ste odbavený prioritne.

Väčšie množstvo batožiny – pasažieri v Business Class si môžu väčšinou zobrať podstatne väčšie množstvo batožiny. V našom prípade to bolo napríklad 40 kg odbavenej batožiny na osobu.

Prioritné bezpečnostné a pasové kontroly – väčšina letísk ponúka pre Business Class pasažierov prioritné bezpečnostné a pasové kontroly. Nemusíte teda strácať čas čakaním v rade s ostatnými, ale ste vybavení behom pár minút.

Letiskové salóniky – pred odletom, pri prestupe alebo v niektorých prípadoch aj pri prílete môžete využiť letiskové salóniky, v ktorých bežne býva zadarmo rôzne občerstvenie, teda alko a nealko nápoje, káva čaj atď. Ďalej rôzne jedlá od nejakých jednohubiek a croissantov až po plnohodnotné jedlá. Bežnou výbavou bývajú aj sprchy, počítače, tlačiarne, oddychové miestnosti a mnoho ďalších vymožeností.

Prednostný nástup, výstup z lietadla – ak letíte Business triedou nebudete strácať čas ani pri vystupovaní a nastupovaní. Samozrejme, že máte prednosť pred Economy.

Pohodlnejšie sedadlá – pri krátkych letoch po Európe menšími lietadlami to napríklad riešia letecké spoločnosti tak, že prostredné sedadlo ostáva prázdne a vedľa vás teda nikto nesedí a máte viacej priestoru. Pri diaľkových letoch už ale využívajú plnohodnotnú Business Class a v tej sú takzvané Full Flat alebo Flat Bed sedadlá, teda sedadlá, ktoré majú podstatne viac priestoru, odkladacích možností a samozrejme sa dajú rozložiť na plnohodnotnú posteľ. K posteli samozrejme dostanete aj vankúš a poriadnu prikrývku, nielen deku. Samozrejmosťou je veľká obrazovka a zábavný systém s množstvom filmov a hier.

Lepšie jedlo –  v jedle v Business Class je oproti Economy podstatný rozdiel. Každá spoločnosť to má trocha ináč, ale väčšinou si vy môžete vybrať, kedy budete jesť a čo budete jesť z ponúknutého menu a jedlo má niekoľko chodov. V ponuke sú rovnako kvalitné či už vína, alkoholické nápoje alebo miešané drinky, ktorých je v podstate neobmedzené množstvo. Oriešky, čokoládky, ovocie prípadne cukríky sú tiež samozrejmosťou.

Amenity kit – malá krabička, v ktorej zvyknú bývať rôzne kozmetické veci napríklad na holenie, krém, zubná pasta, kefka. Okrem toho dostanete kvalitné slúchadlá, masku na oči pre nerušený spánok, ponožky, papuče a v Qatar Airways sme dostali aj pyžamo.

Viac míľ do vernostných programov – ak zbierate míle do vernostných programov za lety v Business Class dostávate viacej míľ. Zvyčajne to býva 150% míľ oproti Economy triede, to ale záleží od konkrétnej spoločnosti a triedy letenky. Teda skôr si nazbierate míle na bonusovú letenku alebo upgrade do Business Class na ďalšom lete. Viacej o zbieraní míľ si môžete prečítať v tomto článku.

 

Jednou z vecí ,ktorá prispela k rozhodnutiu kúpiť tieto letenky bola, že Qatar Airways mal akurát akciu a za lety v Business Class ponúkal dvakrát toľko míľ ako obyčajne, takže to vychádzalo na 250% míľ, čo je už celkom slušné množstvo a v pohode vystačí na ďalšiu letenku v ekonomickej triede len za cenu táx.

Ďalšia vec bola, že v tej dobe ešte Slováci potrebovali do Kataru víza. Tieto lety sa ale dali nakombinovať tak, že pri lete späť sme mali 22 hodín prestup v Dohe, čo akurát stačí na pozretie mesta a navyše Qatar Airways ponúkal k týmto letenkám víza zadarmo. O víza žiadame podľa pokynov niekoľko dní pred odletom a asi po siedmich dňoch nám ich aj posielajú schválené.

 

Všetko je pripravené môžeme letieť

Check-in robíme až na letisku v Bruseli, od prepážky nás ale posielajú na overenie platby do stánku Qatar Airways. Už nám predtým o tom posielali mail - Qatar Airways tak zvyknú robiť kvôli bezpečnosti, teda aby niekto nenakúpil letenky napríklad ukradnutou kreditnou kartou. Overenie prebehne rýchlo. Len spravia na karte rezerváciu na 0,1 eur, ktorú hneď aj rušia a všetko je v poriadku. Môžeme sa vrátiť na check-in a odbaviť sa na lety až do Tokia.

Samozrejme využívame prednostnú bezpečnostnú kontrolu a smerujeme do salónika British Airways Lounge, ktorý tu Qatar Airways využíva, keďže vlastný salónik tu nemá.

 

K letenkám dostávame pekné obaly

K letenkám dostávame pekné obaly

 

Salónik v čase našej návštevy nie je veľmi zaplnený a my si nájdeme pokojné miesto, kde si dávame raňajky. Na výber je niekoľko druhov chladených nápojov, čajov, kávy, piva alebo vína a tvrdého alkoholu. Je celkom skoro ráno, a tak aj výber jedla je prispôsobený na raňajky: croissanty, zelenina, syry, šunka, jogurty, cerálie, sušienky a nejaké to ovocie. Keď ale prirovnáme tento salónik k salónikom v Dohe a Tokyu je tento najslabší.

 

Brusel – Doha, Boeing 787-8 Dreamliner

 

Sedadlo v Business class, Boeing 787-8 Dreamliner, Qatar Airways

Sedadlo v Business class, Boeing 787-8 Dreamliner, Qatar Airways

 

Boeing 787 Qatar Airways, ktorým letíme má konfiguráciu 1 – 2 – 1. Chceme sedieť pri okne, tak volíme miesta za sebou 2K a 3K. Business trieda na tomto lete je takmer úplne vypredaná. Voľné je asi len jedno sedadlo. Do lietadla nenastupujeme medzi prvými, sme ešte chvíľu v salóniku. Po príchode na odletovú bránu, ale nemusíme čakať a môžeme rovno do lietadla. Letuška nás usádza na naše miesta a po chvíli sa nám príde predstaviť letuška, ktorá nás ma na starosti a aj vedúca letušiek. Hneď nám aj ponúknu pitie pred odletom, volíme šampanské a vodu. Potom dostávame menu, nápojovú kartu a amenity kit. Samozrejmosťou je vankúš, prikrývka a papuče. Doladené sú aj také detaily ako napríklad, že ženy dostávajú ameniti kit v „ženských farbách“ muži v „mužských“.

 

Amenity kit bol na všetkých letoch rovnaký menila sa akurát farba obalu

Amenity kit bol na všetkých letoch rovnaký menila sa akurát farba obalu

 

Hneď po vzlete prichádza letuška a značí si kedy chceme jesť, čo budeme jesť a čo budeme piť počas letu. V menu máme na výber polievku, dve predjedlá, tri hlavné jedlá, syrový tanier a tri dezerty. Vyberáme si teda jedlá a na pitie volíme víno.  Čo sa týka posádky na prvom lete bola najlepšia zo všetkých. Pri výbere jedla nemali problém s tým, ak som chcel jesť všetko čo mali v ponuke. Keď videli, že máme prázdny pohár vína, hneď prišli rovno s fľaškou. Rovnako sa stále starali o to, či niečo nepotrebujeme.

 

Víno a oriešky nesmú chýbať

Víno a oriešky nesmú chýbať

 

 Polievka na prvom lete

Polievka na prvom lete

 

Predjedlo

Predjedlo

 

Hlavné jedlo

Hlavné jedlo

 

Dezert

Dezert

 

Druhý dezert

Druhý dezert

 

V Dohe pristávame na čas. Na záver letu sa posádka príde s nami rozlúčiť a z lietadla vystupujeme medzi prvými.

Letisko v Dohe nie je síce najväčšie, boli sme už aj na podstatne väčších, ale je nové a moderné. Otvorené bolo len pred pár rokmi, a tak z neho ešte cítiť novotu. Chvíľu sa prejdeme pomedzi obchody a potom vchádzame do salónika Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge. Pri schodoch len ukážeme letenky pracovníkom a môžeme ísť.

 

Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge

Salónik je strašne veľký, takže je ťažko odhadnúť, koľko ľudí tu asi je, no vôbec sa nezdá byť preplnený, skôr naopak. Je tu veľa miest na sedenie, z ktorých asi každé má možnosti na nabíjanie a niektoré aj tablet.

Je tu niekoľko barov s občerstvením a dve väčšie reštaurácie. V jednej pripravujú skôr rôzne druhy sendvičov, v druhej si môžete naberať zo švédskych stolov všetky možné jedlá. Samozrejme sú tu sprchy, game room, business room a quiet room, v ktorej sú tiež sprchy.

My najprv zamierime do reštaurácie na poschodí. Hneď ako sa usadíme, prichádza čašník s objednávkou nápojov. Volíme šampanské a čaj. Potom ochutnávame rôzne jedlá a dezerty, ktoré sú v ponuke.

 

 Možností na sedenie je tu dostatok

Možností na sedenie je tu dostatok

 

Pri niektorých sedadlách je dostupný aj tablet

Pri niektorých sedadlách je dostupný aj tablet

 

Polievka v Al Mourjan Business Lounge

Polievka v Al Mourjan Business Lounge

 

Jedlo v Al Mourjan Business Lounge

Jedlo v Al Mourjan Business Lounge

 

Ponuka dezertov  v Al Mourjan Business Lounge

Ponuka dezertov  v Al Mourjan Business Lounge

 

Náš výber

Náš výber

 

Najedení zamierime do quiet roomu. Sú to akési menšie oddelené izby, kam si môžete ísť oddýchnuť, keď máte dlhší prestup. Je tu normálne recepcia, kde ukážete letenku a oni vám povedia číslo izby, ktorá je voľná a môžete ju využiť. Problémom býva, že nie vždy majú voľnú izbu. Môže sa stať, že sú všetky obsadené. Toto je aj náš prípad, na recepcii ale vedia, kedy majú ktorí pasažieri odlet, a tak nám dajú informáciu, že za dvadsať minút bude izba voľná a môžeme prísť. Využívame to teda. V týchto malých izbách sa nachádzajú len sedačky, stolík a televízor s informáciami o letoch. Na oddych ale bohato stačia. Rovnako využívame aj sprchy, ktoré tu sú.

 

Sprchy v Al Mourjan Business Lounge

Sprchy v Al Mourjan Business Lounge

 

Je tu niekoľko spŕch a všetky sú urobené ako akási celkom veľká kúpeľňa.  Samozrejme sú to všetky toaletné potreby, teda sprchový gél, šampón, kondicionér na požiadanie vám dajú aj veci na holenie alebo zubnú kefku a pastu. Rovnako pri príchode do sprchy vám donesú čisté uteráky. Proste luxus ako má byť.

Takisto na záchodoch v salóniku je stále pracovník, ktorý sa o ne stará, teda keď vojdete na záchod otvorí Vám kabínku a spláchne. Po použití záchoda vám dá tekuté mydlo a malý uterák na utretie rúk.

 

 Hracia miestnosť v Al Mourjan Business Lounge

Hracia miestnosť v Al Mourjan Business Lounge

 

Doha – Tokio Boeing 777-200LR

Z Dohy do Tokia letíme Boeingom 777, ktorý je väčší a aj kapacita Business Class je podstatne väčšia. Sedadlá sú tento krát v usporiadaní 2 – 2 – 2, no obsadenosť je odhadom tak na polovicu. Volíme sedadlá 4J a 4K, teda dvojku pri okne. V tomto type lietadla je tiež podstatne viac priestoru. Ináč ale všetko prebieha rovnako ako na prvom lete. V úvode sa nám prídu všetci predstaviť, vyberáme si jedlo a čas kedy chceme jesť. Ako pitie teraz volíme víno a miešané nápoje. Navyše oproti prvému letu dostávame akurát pyžamo. Tomuto letu nie je čo vytknúť, všetko prebieha v poriadku a my takmer celú cestu trávime pozeraním filmov. Prílet do Tokia je presne na čas a my môžeme spoznávať Japonsko. Cestopis z Japonska však nájdete v osobitnom článku.

 

Naše sedadlá na lete z Dohy do Tokia

Naše sedadlá na lete z Dohy do Tokia

 

Predjedlo

Predjedlo

 

Prvé hlavné jedlo

Prvé hlavné jedlo

 

Druhé hlavné jedlo

Druhé hlavné jedlo

 

Dezert

Dezert

 

ANA Lounge, Tokio Narita Airport

Po perfektnom pobyte v Japonsku bohužiaľ prišiel čas na návrat domov. Po príchode na letisko je už otvorený check-in, a tak sa ideme rovno odbaviť. Tentokrát nie je žiadny problém. Dostávame letenky až do Bruselu a znova využívame prednostné bezpečnostné aj pasové kontroly.

Pred odletom ešte navštevujeme salónik ANA Lounge. Tomuto salóniku tiež nie je čo vytknúť i keď je menší ako v Dohe, ale postačuje. V čase našej návštevy je ale dosť naplnený. Po celom dni v Tokiu plánujeme sprchu, no sprchy sú obsadené, a tak sa na recepcii zapisujeme do poradia. Dajú nám akési pípatko, a keď sa uvoľní, zavolajú nás. Japonci sú jednoznačne najmilší ľudia na svete a aj tu sa nám asi stokrát prídu ospravedlniť, že musíme na sprchu čakať.

Čas počas čakania ale využívame na chutnú večeru. Sú to švédske stoly, kde si naberáme najprv polievku a potom ochutnáme aj z hlavných jedál a dezertov. Samozrejme nesmie chýbať vínko a oriešky. Sprchy sú tu síce tiež trocha menšie ako v Dohe, no tiež rovnako luxusné. V salóniku využívame ešte počítač a tlačiareň. Z Bruselu letíme Ryanairom, a tak treba vytlačiť letenky.

 

Pohľad na salónik ANA Lounge na tokijskom letisku Narita

Pohľad na salónik ANA Lounge na tokijskom letisku Narita

 

 

Tokio – Doha Boeing 777-200LR

Business class na tomto lete je takmer zaplnená. Rozloženie sedadiel je 2 – 2 - 2 a vidím asi len 2 alebo 3 voľné miesta. Na starosti nás má tentokrát milá Japonka, ktorá by pre nás urobila hádam všetko, čo nám na očiach vidí. Z Tokia ale odlietame večer a po celom dni sme celkom unavení, tak volíme čas jedla až v druhej polke letu a hneď si nechávame pripraviť postele. Dáme si akurát pohár šampanského a po chvíli zaspávame. Prespávame väčšiu časť letu a po zobudení hneď príde letuška s otázkou, či nám môže servírovať jedlo. Samozrejme, že môže:

 

Sedačky volíme tento krát na opačnej strane 4A a 4B

Sedačky volíme tento krát na opačnej strane 4A a 4B

 

Predjedlo

Predjedlo

 

Hlavné jedlo

Hlavné jedlo

 

Sladký dezert

Sladký dezert

 

 

Doha, Hamad International Airport

V Katare sme si schválne zvolili prestup 22 hodín, počas ktorých plánujeme pozrieť mesto. Teraz keď už Katar zrušil víza je jednoduché sa tam dostať, no nie vždy tomu tak bolo. Z lietadla teda tentokrát nesmerujeme do tranzitnej zóny, ale k východu z letiska. Sú tri hodiny nad ráno, a tak našim cieľom je najprv nájsť arrivals lounge, v ktorej počkáme do rána a potom pôjdeme pozrieť mesto.

Prvého pracovníka, ktorého stretávame sa pýtam, ktorým smerom máme teda ísť. Ten sa trocha začuduje, že máme víza a posiela nás najprv k prepážke Qatar Airways, či náhodou nemáme nárok aj na hotel. Nakoniec nemáme, keďže medzitým je ešte jeden let do Bruselu.

Pokračujeme teda na imigračné kontroly. Tie sú pre pasažierov Business Class oddelené a sú priamo v salóniku. Tento salónik ej úplne prázdny, je tu akurát jeden imigračný pracovník, ktorý je určený len pre pasažierov Business Class, aby nemuseli čakať v rade. Sadáme si tu na chvíľu ako nás zbadajú pripravia malé občerstvenie v podobe nejakých syrov, ovocia, zeleniny. Dávame si čaj. Po chvíli ale za nami prichádza pracovníčka Qatar Airways s otázkou či na niekoho čakáme. Vysvetľujeme jej, že čakáme len kým sa rozvidní, aby sme išli do mesta. Odporúča nám teda prejsť imigračnými kontrolami, za ktorými je ďalšia Arrivals Lounge, ktorú môžeme využiť na čakanie a ktorá je lepšia ako táto, kde sme teraz.

Prechádzame teda kontroly a meníme lounge. Mala pravdu táto je podstatne lepšie vybavená, tiež sú tu aj sprchy, business miestnosť atď. Po usadení za nami prichádza kuchár s otázkou, čo si dáme na raňajky. Volíme omeletu. V salóniku teda počkáme do rozvidnenia a ideme spoznávať mesto, no to je tiež na samostatný cestopis.

Po návrate na letisko smerujeme hneď na prednostné imigračné a bezpečnostné kontroly. Odlietame až o druhej po polnoci, a tak ideme rovno do salónika Qatar Airways Al Mourjan Business Lounge.

Po celom dni si chceme dať hneď sprchu, no aj tu sú plné a zapisujem sa teda do poradovníka. Našťastie to netrvá dlho a asi po pätnástich minútach príde po mňa zamestnanec letiska, že sprchy sú pripravené a voľné. Potom využívame druhú reštauráciu a dávame si výborné toasty s jahňacinou. Chceme k tomu pivo, no medzičasom ako sme boli v Japonsku sa začal ramadán, a tak už na letisku nikde nepodávajú alkohol. Vymizol aj zo všadiaľ, kde v salóniku bol a my sa musíme uspokojiť s nealkom. V lietadlách to ale problém nie je, tam alkohol podávajú normálne. Po večeri ideme do Quiet Room, kde tentokrát majú pre nás hneď voľnú izbu a tu čakáme na náš odlet.

 

Doha – Brusel Boeing 787-8 Dreamliner

Posledný let bol najslabší zo všetkých štyroch. Business Class bola plne obsadená, a keď sme vyberali sedadlá už pri okne dve za sebou voľné neboli, nakoniec sme si teda vybrali sedadlá v strede 2E a 2F. Medzi sedadlami je priehradka, ktorá je ale automaticky odsunutá, keďže máme spoločnú rezerváciu.

Dojem z tohto letu kazí letuška, ktorá ako vždy doniesla menu, no keď si z neho vyberám a jedlo chcem ho dostať až neskôr, povie, že to tak nemôžem mať. Trochu jej nerozumiem, keďže na všetkých ostatných letoch mi to tak ponúkli a nebol s tým problém. Potom mi niečo vysvetľuje a odchádza. Vráti sa s tým, že sa poradila s kolegyňou a môžem to mať ako chcem.

Ako hlavné jedlo som na tomto lete zvolil jahňacinu a bolo výborné. Na jednom sedadle nám nefunguje zábavný systém ani po tom, čo ho letuška niekoľkokrát reštartuje. A tak väčšinu tohto letu prespávame a budíme sa až chvíľu pred pristaním.

 

Výborná jahňacina

Výborná jahňacina

 

Ovocný dezert na poslednom lete

Ovocný dezert na poslednom lete

 

Čo sa týka Qatar Airways, tak sú jednoznačne top. Lietadlá, salóniky to všetko je na vysokej úrovni, niekedy až prehnanej. Čo sa nám nepáčilo bolo napríklad ponúkanie niektorých vecí, kedy sa len spýtali: Dáte si ešte niečo? No na to sme im niekedy nevedeli odpovedať, čo si ešte vlastne máme dať. Keď sme leteli v Business Class s United Airlines, letuška stále prišla skôr s ponukou:  Dáte si ešte to alebo to alebo to? A vtedy sme už vedeli, že áno chceli by sme niečo z toho.

Cestovanie v Business Class je úplne o niečom inom ako Economy. V lietadle máte dostatok priestoru môžete si oddýchnuť, dobre sa najesť a na letiskách využívať salóniky čím vlastne ušetríte. Problémom je ale cena za letenky, ktorá určite nie je pre bežných ľudí, ktorým to neplatí zamestnávateľ. Občas sa ale môže pritrafiť takáto chybová cena a vtedy treba konať rýchlo. My dúfame, že sa ešte takáto príležitosť znova prihodí a niekedy si  Business Class vyskúšame znova.

Itinerár
Brusel4898 km
Doha8314 km
Tokio8314 km
Doha4898 km
Brusel