Viete koľko kilometrov ste preleteli a koľko miest navštívili?

Dátum pridania: 12.09.2012

Vediete si cestovateľské štatistiky? Keď som začal cestovať a absolvoval som už pár letov, navštívil pár krajín, začal som hľadať nejaké možnosti ako si viesť nejaké štatistiky, či už letov alebo navštívených krajín, miest a všeličoho iného. Okrem toho, že som si kúpil do izby na stenu veľkú mapu sveta, hľadal som na internete možnosti evidovania týchto štatistík. Samozrejme som ich našiel na internete nespočetné množstvo. Niektoré ma aj zaujali, a tak som ich začal aj používať. Kto si bude chcieť robiť podobné štatistiky určite si vyberie, ja sa pokúsim popísať niektoré stránky, ktoré mňa zaujali najviac a možno to niekomu pomôže pri výbere a hľadaní. 

www.tripadvisor.com – hádam ani neexistuje cestovateľ, ktorý by túto stránku nepoznal. Môžete tu nájsť množstvo recenzií hotelov, výletov, zaujímavých miest. Jedna zo stránok, ktorú navštevujem pred každou cestou na čerpanie inšpirácií a rád od iných používateľov. Čo sa týka cestovateľských štatistík, mňa celkom zaujala ich aplikácia na facebooku, v ktorej si môžete značiť navštívené mestá, pamiatky, mapy zdieľať so svojimi priateľmi a tiež prezerať mapy svojich priateľov a tak ďalej.

www.flightmemory.com – je stránka ktorá ma zaujala pre možnosť editovania letov. Viete si tu zaznačiť každý let. Odkiaľ a kam ste leteli, s akou leteckou spoločnosťou, kde ste sedeli, akým typom lietadla ste leteli, a tak ďalej. Potom si zo zaznačených informácii viete zobraziť prehľad letov, mapku letov a rôzne štatistiky: koľko kilometrov ste preleteli, koľko hodín ste strávili v lietadlách, aká je to vzdialenosť v porovnaní s obvodom zeme, vzdialenosťou k mesiacu a slnku, váš najkratší a najdlhší let a ešte veľa iného.

www.maps.google.com – google mapy pozná asi každý z nás. A celkom zaujímavo sa dajú využiť aj pri plánovaní cesty. Po prihlásení si do nich môžeme zaznačiť rôzne trasy, ktorými sme sa pohybovali alebo sa chceme pohybovať, rôzne miesta ktoré chceme navštíviť, zobraziť vzdialenosti medzi miestami a tak ďalej. Je to celkom dobrá možnosť napríklad pri vyznačení trás, ktoré sme precestovali, keď sme mali požičané auto.

http://www.gcmap.com/mapui - zaujímavá stránka, hlavne v prípade, keď som si chcel stiahnuť obrázok s mapou mojich preletených letov. Na stránke stačí cez kódy letísk vypísať preletené trasy a vykreslí sa mapa, ktorú si potom môžete uložiť. Mapu si potom môžete upraviť rôznymi farebnými zobrazeniami, alebo zobraziť z rôznych pohľadov na zem.

www.travbuddy.com – stránka s viacerými možnosťami evidencie a štatistík. Môžete si tu napríklad vytvoriť mapu navštívených krajín a zobraziť koľko percent sveta ste už precestovali alebo naplánovať miesta, ktoré chcete v budúcnosti navštíviť. Tiež tam môžete vytvoriť rôzne iné mapy, ktoré sa potom dajú jednoducho zdieľať či už na facebooku, MySpace alebo na osobnej stránke.

Toto je len zopár tipov ako si vytvoriť nejakú tú cestovateľskú štatistiku. Keď sa trochu pohrabete na internete určite nájdete podobných stránok množstvo. Ak aj vy viete o nejakej dobrej stránke, dajte nám vedieť, aby sme mohli aj my vyskúšať.