Do Dubaja bez víz! Aktuálne od 116 €

Dátum pridania: 05.03.2014
Budapešť - Dubaj, Wizzair - 116 eur / spiatočne / osoba
Praktické informácie:
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
Abú Dhabí

Hlavné mesto

Dirham (AED)

Mena používaná v krajine

Typ CTyp C
Typ DTyp D
Typ GTyp G

Využívané typy zásuviek

+ 2 hodiny oproti slovenskému letnému času; + 3 hodiny oproti slovenskému zimnému času

Časový posun

Na návštevu Dubaja je potrebný platný cestovný pas s platnosťou minimálne ďalších 6 mesiacov.

Cestovný dokument, víza

Horúce počasie trvá od apríla do októbra. V júli a v auguste môžu teploty stúpnuť až do 50°C. Najpríjemnejšie počasie pre návštevu Spojených Arabských Emirátov je od novembra do marca.

Cestovné obdobie

Arabčina

Úradný jazyk

Skvelá správa prišla dnes zo Spojených Arabských Emirátov pre tých, ktorí sa tam chystajú vycestovať. Slovenskí občania už nebudú od 22. marca 2014 potrebovať pri cestách do Spojených arabských emirátov vízum. Spolu so Slovenskom bude zrušená vízová povinnosť pre občanov ďalších dvanástich európskych krajín a to: Poľska, Slovinska, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Lotyšska, Estónska, Malty, Cypru, Chorvátska, Rumunska a Bulharska. Platí to pre držiteľov bežných cestovných pasov, nie služobných ani diplomatických.

Takže už nám nič nebráni využiť lacné letenky z neďalekej Budapešti do Dubaja, aktuálne už od skvelých 116 € za spiatočnú letenku. Termíny za tieto ceny môžete nájsť v máji a júni 2014. Cena platí pre členov WIZZ Discount Clubu a pre lety len s malou príručnou batožinou. Cena za registráciu do WIZZ Discount Clubu je 30 €, takže už pri rezervácii dvoch spiatočných leteniek je to výhodné. Okrem toho túto zľavu môžete využívať na nákup leteniek celý rok od registrácie. Letenky si môžete rezervovať priamo na stránke leteckej spoločnosti www.wizzair.com, no rezervovať treba čo najskôr, keďže tie najlacnejšie letenky sa rýchlo míňajú. Prípadne môžete z Dubaja pokračovať ďalej napríklad do Ománu.

 

Letecká spoločnosť:

Wizzair

Batožina:

v cene letenky je zahrnutá len príručná batožina

Prestupy:

priamy let