Egypt: víkendové šnorchlovanie v Sharm El Sheikh

december 2022
Viedeň – Sharm El Sheikh, Wizzair / 70 eur / osoba / spiatočne
Amphoras Blu, Sharm El Sheikh– 197 usd / tri noci / dve osoby / all-inclusive
Taxík:Letisko – hotel Amphoras Blu – 8 eur / cesta / dve osoby
Praktické informácie:
Egypt Egypt
Káhira

Hlavné mesto

Egyptská libra (EGP)

Mena používaná v krajine

Typ CTyp C
Typ FTyp F

Využívané typy zásuviek

Arabčina

Úradný jazyk

Egypt bola kedysi prvou exotickou krajinou, do ktorej sa začalo cestovať zo Slovenska. Bola to akási najväčšia exotika, ktorú začali cestovné kancelárie ponúkať a kam sa dalo za rozumné peniaze vycestovať. Dnes už môžeme cestovať bez problémov do celého sveta, no Egypt ostal aj tak obľúbenou destináciou. A to hlavne čo sa týka podmorského sveta a historických pamiatok. Ak chcete vidieť čo najkrajší podmorský život či už pri potápaní alebo šnorchlovaní, Egypt je jednoznačne najlepšia voľba. Šnorchlovali sme aj na Seychelách, Zanzibare alebo v iných destináciách, no nikde nebol podmorský svet taký pekný ako v Egypte. Druhým dôvodom môžu byť historické pamiatky: pyramídy, hrobky faraónov a ďalšie množstvo pamiatok, ktoré uvidíte len v Egypte. A podmorský svet bol aj naším dôvodom, prečo sme sa do Egypta vydali. Poďme sa pozrieť na to, ako si takýto výlet jednoducho naplánovať.

 

 Do Egypta ideme hlavne šnorchlovať

Do Egypta ideme hlavne šnorchlovať

 

Ceny leteniek do Egypta a ako letíme my?

Do Egypta môžete letieť do rôznych miest – hlavného mesta Káhiry, Hurgady, Alexandrie, Sharm El Sheikhu, Taby atď. Problémom donedávna boli ale ceny leteniek. Do Egypta lietali len klasické letecké spoločnosti a tomu zodpovedali aj ceny. Tie začínali na nejakých 250 eurách za spiatočnú letenku pri akciách. Ak ste si k tomu pripočítali ubytovanie, často vychádzalo lacnejšie zobrať celý all inclusive zájazd od cestovnej kancelárie ako organizovať cestu individuálne.

 

Nad oblakmi smer Sharm El Sheikh

Nad oblakmi smer Sharm El Sheikh

 

Situácia sa zmenila, keď začala lietať do Egypta aj nízkonákladová spoločnosť Wizzair. Tá aktuálne (február 2023) prevádzkuje linky do Hurgady a Sharm El-Sheikhu z Viedne aj Budapešti. A s týmito linkami prišli aj lacné letenky do Egypta. V akciách začínajú ceny od 60 eur spiatočne na osobu. Nám sa na náš termín podarí kúpiť za 70 eur spiatočne. Treba ale rátať s tým, že tieto letenky sú bez batožiny. Čo ale pri výletoch na týždeň alebo kratšie nie je problém.

Okrem individuálnych ciest, samozrejme stále ponúkajú zájazdy aj cestovné kancelárie, ktoré lietajú aj zo slovenských letísk. Takže ak preferujete tento spôsob, nie je problém porovnať ceny a vybrať si.

 

Podmorský svet je tu jednoznačne TOP!

Podmorský svet je tu jednoznačne TOP!

 

Víza do Egypta

Pozor si treba dať, že Slováci potrebujú do Egypta aj víza. S ich vybavením problém nie je. Stačí po prílete na letisku zaplatiť poplatok 25 USD a môžete vstúpiť do krajiny. Výhodu má v tomto prípade ak cestujete na Sinajský poloostrov. Ten je od víz oslobodený. A teda ak letíte do Sharm El Sheikh, ktorý sa nachádza na Sinaji, za víza neplatíte. Po prílete treba len povedať „Sinaj only“ a dostanete pečiatku do pasu a môžete ísť. Ak by ste ale chceli ísť zo Sharm El Sheikh na výlet mimo Sinaj, napríklad k pyramídam do Káhiry, už si víza musíte kúpiť. To bol aj dôvod prečo si my vyberáme na predĺžený víkend Sharm El Sheikh, pred inými mestami, aby sme ušetrili za víza.

 

V centre vidíme aj ťavu, síce len takúto z plechoviek, ale aspoň niečo :D

V centre vidíme aj ťavu, síce len takúto z plechoviek, ale aspoň niečo :D

 

Platenie a peniaze v Egypte

V Egypte sa ako mena používa Egyptská libra. Aktuálny kurz v čase našej cesty je cca 32 EGP za jedno euro. My si po prílete vyberáme nejaké libry na letisku z bankomatu, aby sme mali pár drobných na nejaké suveníry prípadne taxík. Inak ale hotel, taxík z letiska na hotel a aj výlety platíme kartou. Teda v podstate by sme žiadne libry vyberať ani nepotrebovali. Treba si dať ale pozor, lebo bankomaty, ktoré na letisku skúšame, majú poplatok za výber.

Všetky podrobné informácie ohľadom výberu a výmeny peňazí v zahraničí sme spísali v samostatnom článku.

 

Večery trávime väčšinou pri hotelovom bazéne, kde je aj bar

Večery trávime väčšinou pri hotelovom bazéne, kde je aj bar

 

Kedy sa vybrať do Egypta?

V Egypte budete mať v podstate celoročne pekné počasie. No nie je úplne najlepšie tam cestovať počas letných mesiacov, kedy sú teploty extrémne vysoké. V zime zasa býva chladnejšie a veterno. Najideálnejšie termíny sú počas neskoršej jari alebo jesene, kedy sú ideálne teploty a v pohode sa aj okúpete. My cestujeme prvý decembrový víkend. Je to ideálne vypadnúť zo sychravého Slovenska do slnečného Egypta. Na slnku sú teploty vysoké, okolo 25 stupňov, na pláži ale pofukuje chladnejší vietor, tak si treba nájsť miesto v závetrí, inak tam dlho ležať nevydržíme. Úplne iné je to vo vode. Tá je stále vyhriata od leta a je v nej príjemne teplo. Keď sa teda chceme zohriať ideme šnorchlovať. A tak vlastne väčšinu času trávime vo vode.

 

Slnečníky a lehátka na našej hotelovej pláži, počasie sme mali celý čas bez obláčika

Slnečníky a lehátka na našej hotelovej pláži, počasie sme mali celý čas bez obláčika

 

Výber ubytovania v Sharm El Sheikh

V Sharm El Sheikh nájdete množstvo hotelov od tých najlacnejších až po extrémne luxusné. Záleží len od vašich preferencií a sumy, ktorú chcete minúť. My sme hľadali hotel pri pláži, keďže sme išli len na krátky čas, aby sme mohli priamo z hotela šnorchlovať. Ďalej sme chceli tentokrát hotel s all inclusive, aby sme nezabíjali čas hľadaním reštaurácií a jedla. Inak ale stačí otvoriť váš obľúbený rezervačný portál a podľa preferencií rezervovať. Odporúčame hlavne prečítať si recenzie na hotel a stravu a aj podľa tých sa rozhodnúť. My vyberáme hotel Amphoras Blu Sharm El Sheikh. Je to v podstate najlacnejší, ktorý ponúka all inclusive a má aj celkom dobré recenzie. Ak by sme ale išli znova, volili by sme hotel bližšie k pláži El Fanar Beach, na ktorej je perfektné šnorchlovanie a bola počas našej návštevy záveterná, teda sa tam veľmi dobre kúpalo a šnorchlovalo. I keď od hotela Amphoras Blu to bolo len tri kilometre, tak to sme v pohode prešli aj pešo alebo taxíkom.

K hotelu si rovno rezervujeme cez booking aj taxík, ktorý nás čaká na letisku a potom odvezie na letisko pri odchode.

 

Pekné palmy a trávniky okolo hotelových izieb

Pekné palmy a trávniky okolo hotelových izieb

 

Dezerty

Dezerty

 

Koralový útes pri našom hoteli

Koralový útes pri našom hoteli

 

Náš itinerár v Sharm El Sheikh

Do Sharm El Sheikh cestujeme len na predĺžený víkend a hlavne ideme za šnorchlovaním, tak teda neplánujeme nejako veľa aktivít. Jeden deň si rezervujeme výlet na štvorkolkách na východ slnka. Okrem toho chceme ísť pozrieť len do centra mesta a na trh. Ostatný čas bude len o kúpaní, šnorchlovaní a oddychu. Itinerár nakoniec vyzerá takto

  1. deň – poobede odlet z Viedne do Sharm El Sheikh, transfer na hotel
  2. deň – doobeda šnorchlovanie pri hoteli, poobede šnorchlovanie na pláži El Fanar Beach, návšteva centra mesta a trhu
  3. deň – skoro ráno výlet na štvorkolkách na východ slnka, doobeda šnorchlovanie pri hoteli, poobede šnorchlovanie na pláži El Fanar Beach
  4. deň – doobeda šnorchlovanie pri hoteli, transfer na letisko a odlet domov

 

Hotelová pláž bola len malá, ale na šnorchlovanie ideálna

Hotelová pláž bola len malá, ale na šnorchlovanie ideálna

 

Aké výlety zo Sharm El Sheikh sa oplatí podniknúť?

Zo Sharm El Sheikh sa dá podniknúť aj viacero výletov. Niektoré výlety, napríklad k pyramídam alebo hrobkám, ktoré sú veľmi ďaleko sú dosť drahé a zaberú aj dosť času. V tom prípade je lepšie zvážiť, či tieto výlety radšej neabsolvovať z iných miest. City tour alebo šnorchlovanie v Sharm El Sheikhu na to veľmi výlet nepotrebujete. Stačí si zobrať taxík a viete to absolvovať aj sami. My nakoniec absolvujeme len jeden výlet a mesto si pozrieme len sami. No zaujali nás tieto výlety:

Východ slnka na štvorkolkách – tento výlet ponúka množstvo agentúr a rozhodneme sa ho absolvovať aj my. Ešte z domu rezervujeme a platíme 3 Hours Sunrise Safari by Quad Bike With Transfer. Cena je 31 eur pre dve osoby. Ceny týchto výletov sa celkom líšia. Tento náš je jeden z najlacnejších. Je teda ale aj kratší, tie čo sú drahšie sú väčšinou dlhšie a idete na štvorkolkách ďalej. Pri niektorých je v cene aj jazda na ťavách. Keďže sa ide na východ slnka, výlety začínajú skoro už o tretej alebo štvrtej ráno. Ale môžete si vybrať aj výlet na západ slnka. Niektoré výlety majú v cene aj večeru.

 

Východ slnka medzi horami počas výletu na štvorkolkách

Východ slnka medzi horami počas výletu na štvorkolkách

 

Túra na Mount Sinai – tento výlet nás celkom zaujal a plánovali sme ho absolvovať. No nakoniec sa to v takom krátkom čase, absolvovať nedalo. Výlet začína už večer, kedy vás okolo 7 – 9 vyzdvihnú na hoteli. Potom sa tri hodiny presúvate mikrobusom a okolo druhej v noci začínate trojhodinovú túru do výšky 2285 m.n.m na vrchol Mount Sinai, kde pozorujete východ slnka. Po zostúpení z vrcholu navštívite ešte St. Catherine monastery. Tento výlet tiež ponúka množstvo agentúr, teda program, časy aj ceny sa budú líšiť. Treba si vybrať, ktorá vám najviac vyhovuje.

Šnorchlovanie na ostrove White Island a Ras Mohammed National Park – výlet začína ráno okolo siedmej, kedy Vás vyzdvihnú na hoteli a odvezú do prístavu. Z prístavu už pokračujete loďkou do Národného parku Ras Mohammed, kde je niekoľko zastávok na šnorchlovanie. Poslednou zastávkou je na sandbanku White Island. V cene býva obed aj občerstvenie. Na tento výlet sme čítali rozporuplné recenzie, niektorým sa páčil, ale podľa niektorých bol čas strávený šnorchlovaním príliš krátky. Preto sme sa aj my rozhodli tento výlet vynechať. Okrem výletu loďou ponúkajú do Národného parku Ras Mohammed aj výlet po súši. Tu si ale treba dať pozor, lebo je už mimo Sinaju a podľa správnosti by ste sem mali mať už víza.

 

Množstvo rybičiek plávajúcich v okolí nášho hotela

Množstvo rybičiek plávajúcich v okolí nášho hotela

 

1. deň – odlietame do Egypta

 

Na letisko do Viedne prichádzame približne dve hodiny pred odletom. Check in máme samozrejme spravený už z domu, keďže na letisku sa zaň platí, a tak len prechádzame bezpečnostnými kontrolami. Čakáme na odletovej bráne a čas nášho odletu už prichádza, no nič sa nedeje. A nám je jasné, že budeme meškať. Do lietadla nastupujeme až asi s polhodinovým oneskorením. Kým ešte stojíme, rýchlo píšeme cez WhatsApp šoférovi, ktorý nás má čakať na letisku, že budeme meškať. Nakoniec asi s hodinovým oneskorením odlietame.

 

Ryby a koraly všetkých možných farieb a tvarov

Ryby a koraly všetkých možných farieb a tvarov

 

Rovnako približne s hodinovým oneskorením prilietame aj do Sharm El Sheikh. Po vystúpení z lietadla je potrebné vyplniť vstupný formulár a ideme na imigračnú kontrolu. Tu všetci dostávajú pečiatku do pasu, no iba odo mňa si imigračný pracovník vypýta letenku. Tú ako na potvoru neviem nájsť, po pár minútach, keď ju už konečne nájdem, mi povie, že mám ísť. Hneď za tým, ďalší pracovník kontroluje, či má každý v pase vstupnú pečiatku. Potom sa ešte zastavíme v bankomate, kde vyberieme pár drobných a ideme cez skener von z letiska.

 

Jedna pásikavá

Jedna pásikavá

 

Odvoz na hotel ide rýchlo. Šofér čaká s ceduľkou s naším menom, hneď nastupujeme do auta a ideme. Vyhadzuje nás pred hotelom. Až po jeho odchode, na recepcii zisťujeme, že to nie je náš hotel. Našťastie ten náš je hneď vedľa, tak tých 50 metrov prejdeme pešo a ideme sa ubytovať.

Z recepcie nás posielajú hneď na večeru, aby sme to ešte stihli a potom nám dávajú karty od našej izby. Večer už trávime len v bare pri hotelovom bazéne. Užívame si teplé počasie, keďže počas našej cesty na letisko z Bratislavy pekne snežilo.

 

Jedna bodkovaná

Jedna bodkovaná

 

2. deň – šnorchlovanie, El Fanar Beach a návšteva centra mesta Sharm El Sheikh

Hneď po raňajkách ideme na hotelovú pláž. Tá sa otvára presne o ôsmej ráno. Je tu množstvo lehátok so slnečníkmi, no vietor celkom pofukuje. Treba si teda nájsť miesto v závetrí a na slnku je potom príjemne teplo. Do vody sa dá vstupovať len z móla, keďže hneď od brehu je pár metrov malá voda a ostré koraly. Za mólom je potom vybojkovaná časť, kde môžete plávať. Niektorí ale bez problémov plávajú aj za bójkami. Vlny sú celkom veľké, no pri šnorchlovaní nám to vôbec nevadí. Len si ľahneme na vodu, ponoríme hlavu a sledujeme podmorský život. Hneď pri móle je pod vodou strmý útes, ktorý ide kamsi dostratena a na dno ani nevidieť. Je obrastený koralmi, okolo ktorých pláva množstvo veľmi pekných rybičiek. Voda je príjemne teplá a je v nej teplejšie ako vonku. A tak celé doobedie trávime šnorchlovaním.

Hneď ako otvoria obed, ideme sa najesť a dohadujeme si taxík, ktorý nás odvezie na El Fanar Beach, potom odtiaľ do centra mesta a nakoniec späť na hotel.

 

Túto takmer ani nebolo vidieť

Túto takmer ani nebolo vidieť

 

El Fanar Beach

Taxikár nás odváža na parkovisko pri pláži. Tu je niekoľko vstupov na pláž. Všetky sú cez reštaurácie a platí sa tam vstup. Vstup je 100 EGP teda asi tri eurá za osobu. V cene sú aj dáždniky a lehátka. Je to ale na prvýkrát trochu zmätočné. Na internete uvádzali, že v cene vstupu sú aj uteráky, tak si naše nezoberieme. Tie ale v cene nie sú. A tak sme bez uterákov. Po zaplatení vstupu ideme najprv na mólo. Dlhú dobu tu šnorchlujeme. Veci máme len hodené na móle. Kúpanie je tu podstatne lepšie ako pri hoteli. Pláž je v závetrí, a tak tu vôbec nefúka. A šnorchlovanie je niečo neskutočné. Nádherné živé koraly a množstvo rybičiek všetkých možných tvarov a farieb. Nejdeme sa vynadívať.

 

Pekné ryby bolo možné vidieť hneď pri schodoch

Pekné ryby bolo možné vidieť hneď pri schodoch

 

Po čase sa ideme zhodiť na lehátka a chodíme šnorchlovať odtiaľ. No keď príde čašník, z lehátok nás vyhodí, že my sme si zaplatili vstup inde, nie tu kde sme sa zložili. Tak vlastne ani nevieme, kde sme si zaplatili. Pomaly sa ale už aj zvečerieva, a tak ešte párkrát vojdeme do vody z móla, píšeme taxikárovi, že po nás môže prísť a presúvame sa do centra mesta.

 

Na El Fanar Beach neboli hneď pri brehu koraly, no pekné ryby boli aj tam

Na El Fanar Beach neboli hneď pri brehu koraly, no pekné ryby boli aj tam

 

Ak by ste teda išli na El Fanar Beach a budete chcieť šnorchlovať len z móla, vstup platiť nemusíte. Stačí prejsť na mólo, tam sa niekde zložiť a môžete šnorchlovať. Ak budete chcieť lehátka, tiež je lepšie hore pri vstupe z parkoviska nič neplatiť, zísť k mólu a zložiť sa na lehátka. Keď príde čašník, tak mu zaplatíte 100 EGP za lehátka a všetko je vyriešené.

 

Mólo na El Fanar Beach, najlepšie šnorchlovanie je na jeho konci

Mólo na El Fanar Beach, najlepšie šnorchlovanie je na jeho konci

 

Centrum Sharm El Sheikh

Taxíkom sa dávame odviesť do centra k Old Market teda starému trhu. V centre je námestie, v strede ktorého je veľká mešita Sahaba Mosque. Celé námestie dokola je strážené policajtmi a ak tam chcete prejsť musíte prejsť cez detektor kovov. Mešita je celkom pekná a v podstate nová (dokončená bola v roku 2017), teda nejakú historickú stavbu netreba čakať. Námestie okolo mešity je tiež pekné s parkom a palmami. Najprv sa prejdeme okolo mešity, pofotíme si ju a potom sa prechádzame uličkami, v okolí v ktorých sa nachádza trh s množstvom stánkov so všetkým možným, od ovocia, rýb, oblečenia až po suveníry. Za mešitou sa nachádza ešte Old Egypt park. Akýsi umelo vybudovaný park s umelým celkom vysokým vodopádom. Je tu celkom veľa ľudí, turistov aj miestnych mladých, ktorí sa tu prechádzajú a fotia sa s vodopádom. Je to celkom pekné, no pôsobí to na nás nejako gýčovo.

Keď si celé okolie prejdeme, vrátime sa späť na miesto, kde nás vysadil taxikár a píšeme mu, že môže po nás prísť. Večer už trávime len pri bazéne v hotelovom bare.

 

Mešita Sahaba Mosque v centre

Mešita Sahaba Mosque v centre 

 

Umelý vodopád v centre mesta

Umelý vodopád v centre mesta

 

Trhy v okolitých uličkách

Trhy v okolitých uličkách

 

Pohľad od vodopádu na mešitu

Pohľad od vodopádu na mešitu

 

3. deň – výlet na štvorkolkách na východ slnka, šnorchlovanie

Budík nás budí o pol štvrtej. Len sa oblečieme a ideme na recepciu. Tu chvíľu čakáme a okolo štvrtej po nás prichádza odvoz. Ideme niečo viac ako pol hodinku niekam za mesto.

 

 Môžeme vyraziť

Môžeme vyraziť

 

Sharm El Sheikh je pre nás trochu divné mesto. Sú tu veľké štvorprúdové bulváre a množstvo štvorprúdových ciest, no všetky sú úplne prázdne, najviac keď po nich ide jedno auto. Možno preto, že sme tu tak trochu mimo sezónu. Všetko je tu také, nanovo vystavané. Všade sú policajti a bezpečnostné skenery. Pred hotelmi pred vstupom do letiska, pri vstupe na námestie a aj pri východe z mesta, nás kontroluje polícia a vojaci. Pri vstupe späť do mesta, znova musíme prejsť cez skenery. Ešteže cez ne nemusíme ísť pri každom vstupe do hotela. Mesto na nás nepôsobí nejako nebezpečne, ale to, že sme na Sinajskom poloostrove je vidieť.

 

Naše štvorkolky

Naše štvorkolky

 

Hneď za mestom parkujeme v jednom z dvorov. Sme tam my dvaja s nami dvaja naši sprievodcovia a ešte traja turisti. Každý dostávame svoju štvorkolku. Ako prví idú naši sprievodcovia a my potom všetci za nimi. Vezieme sa nejakú hodinku  alebo o niečo viac a zastavujeme na mieste, kde čakáme na východ slnka. Sme medzi horami, a tak nám sprievodcovia ukazujú ako funguje ozvena, to ale my dobre poznáme. Je tu tiež akýsi beduínsky stan, kde si sadáme. Občerstvenie v cene nemáme, a tak všetko s vďakou odmietame. Dostávame zadarmo na ochutnanie aspoň ich čaj. Po chvíli opäť nastupujeme na štvorkolky a prechádzame asi pol hodinku na ďalšie miesto. Tu sa chvíľu vozíme, potom fotíme a užívame si vychádzajúce slnko a výhľady. Posledná jazda je už späť na dvor, kde presadáme do mikrobusu a ideme na hotel.

 

Naši sprievodcovia čakajú na východ slnka pri ohni

Naši sprievodcovia čakajú na východ slnka pri ohni

 

Beduínsky stan

Beduínsky stan

 

Tento výlet sme absolvovali, keďže sme na štvorkolkách nikdy nejazdili a doma k tomu nemáme príležitosť. Bolo to celkom lacné, a tak sa od toho veľa očakávať nedalo. V zásade to ale splnilo naše očakávania. Trocha sme videli ako to vyzerá aj za mestom, previezli sme sa na štvorkolkách a na hotel prichádzame ešte pred raňajkami, neobralo nás to teda o žiadny čas. Akurát možno by bolo zaujímavejšie zvoliť nejaký dlhší výlet, na ktorom sa ide ďalej a je v ňom napríklad aj jazda na ťavách.

 

Východ slnka v diaľke

Východ slnka v diaľke

 

Po raňajkách ideme znova na hotelovú pláž a doobeda šnorchlujeme tu. Po obede ideme zasa, ako včera na El Fanar Beach. Taxík si ale už nevoláme. Je to len tri kilometre, a tak to prejdeme v pohode pešo. Uteráky si tiež radšej berieme hotelové. Pri príchode na pláž už neplatíme vstup ale ideme rovno na mólo. Nájdeme si najbližšie slnečníky a tam sa aj zložíme. Keď prichádza čašník, tak mu zaplatíme. Tým, že sme prišli poobede, dokonca nechce ani 100 EGP za osobu ale 150 za oboch.

Na tejto pláži ostávame až do večera, keďže je tu znova bezvetrie a neskutočný podmorský svet. Podvečer sa pešo vrátime na hotel a večer trávime tak, ako predošlé.

 

Stále keď sme vošli do vody, videli sme niečo nové

Stále keď sme vošli do vody, videli sme niečo nové

 

4. deň – zo Sharm El Sheikhu späť na zimné Slovensko

Hneď po raňajkách berieme uteráky a ideme ešte rýchlo na pláž. Tá je ešte zatvorená, a tak čakáme do ôsmej, kým príde plavčík a otvorí ju. Potom hneď skáčeme do vody a užívame si podmorský život do posledných chvíľ. Potom si rýchlo dáme sprchu, balíme veci a pred jedenástou nás už na recepcii vyzdvihuje taxík a odváža na letisko.

Domov našťastie odlietame na čas. Tento výlet celkom splnil to, čo sme od neho očakávali. Chceli sme len na pár dní vyraziť niekam, kde bude teplo, bonusom Egypta bol veľmi pekný podmorský svet. Preto sme aj program mali taký voľnejší a zameriavali sa hlavne na šnorchlovanie. Ak by na to bol ešte niekedy čas, do Egypta sa určite vrátime, ale už by sme si išli vyskúšať potápanie a pozrieť aj pyramídy.

 

Túto rybu sme videli vo viacerých farebných odtieňoch

Túto rybu sme videli vo viacerých farebných odtieňoch

 

Niektoré sa skrývali medzi koraly

Niektoré sa skrývali medzi koraly

 

Na El Fanar Beach nefúkal vietor, tak bolo more pokojné a ľahšie sa fotilo

Na El Fanar Beach nefúkal vietor, tak bolo more pokojné a ľahšie sa fotilo

 

Pri našom hoteli boli zasa vlny a tak bolo fotenie ťažšie

Pri našom hoteli boli zasa vlny a tak bolo fotenie ťažšie

 

Podmorský svet v okolí Sharm El Sheikhu

Podmorský svet v okolí Sharm El Sheikhu

 

Podmorský svet v okolí Sharm El Sheikhu

Podmorský svet v okolí Sharm El Sheikhu